REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna linia kolejowaartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna linia kolejowa
Będzie kolejna rewitalizacja linii kolejowej w województwie dolnośląskim. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) rozpisała przetarg na rewitalizację kolejnego fragmentu linii kolejowej nr 308.
Panattoni oddaje VII etap projektu BTS dla K-FLEX w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni oddaje VII etap projektu BTS dla K-FLEX w woj. łódzkim
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zakończył budowę siódmego etapu projektu BTS dla K-FLEX w Uniejowie. Kampus globalnego lidera w produkcji elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych powiększył się tym samym o kolejne 20 000 mkw., osiągając powierzchnię 120 000 metrów kwadratowych.
Hotel Tulip Inn Żyrardówinwestycja
Pokaż inwestycję
Hotel Tulip Inn Żyrardów
Żyrardów, Budy Zaklasztorne, Mazowiecka 17
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicy
Polski producent AGD, firma SOLGAZ zainwestowała w rozwój swojej fabryki znajdującej się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Firma zainwestowała w park maszynowy, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie produkować wiązki przewodów elektrycznych do I, II i III generacji płyt gazowych "gaz pod szkłem". W świdnickiej fabryce stanęły m.in. nowe urządzenia do cięcia oraz multimedialne stanowiska montażowe.
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W miejscu dawnej fabryki w Łodzi powstanie nowoczesne osiedle [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje kolejną nową inwestycję w Łodzi. Z początkiem 2025 roku nową inwestycję mieszkaniową na Bałutach zaprezentowała firma ATAL, która podjęła się zabudowy terenu po dawnych zakładach włókienniczych przy ul. Hipotecznej 7/9. Deweloper znany z dużych projektów i tym razem stawia na rozmach, zapowiadając na nowym osiedlu realizację ponad 200 mieszkań.
CANPACK inwestuje ponad 440 mln zł w rozbudowę fabryki w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
CANPACK inwestuje ponad 440 mln zł w rozbudowę fabryki w Bydgoszczy
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kilka dni temu kolejną, już 29. w tym roku decyzję w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem wsparcie otrzymała spółka CANPACK S.A. – światowy lider w produkcji opakowań metalowych. Projekt zakłada znaczną rozbudowę potencjału produkcyjnego bydgoskiego zakładu i wiąże się z nakładami przekraczającymi 440 milionów złotych. To kolejny przykład zaangażowania amerykańskiego kapitału w rozwój przemysłu i tworzenie stabilnych miejsc pracy.
CANPACK inwestuje setki milionów złotych w rozbudowę fabryki w Bydgoszczy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
CANPACK inwestuje setki milionów złotych w rozbudowę fabryki w Bydgoszczy [FILM]
Globalna Grupa Canpack rozbuduje swój zakład w Bydgoszczy. Już teraz firma, która wyspecjalizowała się w produkcji m.in. aluminiowych puszek zatrudnia w bydgoskim oddziale 470 pracowników. Po zakończeniu inwestycji stworzy kolejne ponad 100 miejsc prac. Łączna wartość nowej inwestycji w Bydgoszczy wyniesie około 440 milionów złotych.
Niemiecka firma z branży automotive Brose Sitech zwiększa inwestycje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma z branży automotive Brose Sitech zwiększa inwestycje w Głogowie
Kolejny duża, zagraniczna firma stawia na rozwój swojej fabryki na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern Brose Sitech zakończył właśnie rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w Głogowie i już planuje kolejną inwestycję w tej lokalizacji.
Fińska firma Scanfil rozbuduje swoją polską fabrykę w Sieradzuartykuł
Pokaż artykuł
Fińska firma Scanfil rozbuduje swoją polską fabrykę w Sieradzu
Fińska firma Scanfil, jeden z największych producentów kontraktowych i dostawców systemów dla branży elektronicznej zdecydował się zainwestować ok. 6 mln euro w rozbudowę swojej polskiej fabryki w Sieradzu, w województwie łódzkim. W ramach planowanej inwestycji powstanie nowa linia produkcyjna elektroniki oraz automatyki magazynowej.
W Szczecinie rusza budowa wielkiej fabryki elementów turbin wiatrowych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie rusza budowa wielkiej fabryki elementów turbin wiatrowych [WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem inwestuje firma z Hiszpanii. W Szczecinie rusza budowa rusza budowa nowego zakładu produkcyjnego dla morskiej energetyki wiatrowej. Powstaną setki nowych miejsc pracy w bardzo przyszłościowej branży, jaką jest offshore. W styczniu 2024 r. Windar Polska spółka z o.o. (spółka zależna Windar Renovables) podpisała z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA umowę na dzierżawę terenów portowych, na których powstanie zakład. Umowa jest podpisana na 30 lat.
Fabryka Nutricia (DANONE) Opoleinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Nutricia (DANONE) Opole
Opole, Marka z Jemielnicy 1
W Bieruniu trwa budowa nowej fabryki niemieckiej firmy Hager Groupartykuł
Pokaż artykuł
W Bieruniu trwa budowa nowej fabryki niemieckiej firmy Hager Group
Ceremonia oficjalnej inauguracji rozpoczęcia budowy nowego zakładu produkcyjnego Hager Group w Bieruniu, w województwie śląskim odbyła się we wtorek 22 listopada br. Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych; w tym burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica oraz starosta powiatu lędzińsko-bieruńskiego Bernard Bednorz. W nowym zakładzie będzie łącznie pracowało 1000 osób. Za realizację inwestycji odpowiada Panattoni.
[Wrocław] Witaminka w Rynku jednak zostaje. Władze miasta przyznały się do błęduartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Witaminka w Rynku jednak zostaje. Władze miasta przyznały się do błędu
Zapowiadane na czwartek zamknięcie legendarnej kawiarni Witaminka, mieszczącej się w Rynku nie dojdz...
[Wrocław] Światła w Krynicznie do poprawki. Koniec z korkami na wylocie z Wrocławia?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Światła w Krynicznie do poprawki. Koniec z korkami na wylocie z Wrocławia?
Bywają dni, że korki do świateł w Krynicznie zaczynają się już we Wrocławiu, na rondzie przy zjeździ...
[Wrocław] Hotel, osiedle i supermarket powstaną na terenie Hutmenuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Hotel, osiedle i supermarket powstaną na terenie Hutmenu
Władze Hutmenu mają nadzieję, że już jesienią dostaną od magistratu decyzje, które pozwolą im na prz...
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznych
Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV). Podczas procesu inwestycyjnego inwestorzy otrzymali pełne wsparcie ze strony PAIH. Inwestycja w Polsce będzie pierwszym zakładem produkcyjnym firmy zlokalizowanym poza Turcją.
Korekta rozkładu już w tę niedzielę. Koleje Dolnośląskie wracają z wagonem rowerowymartykuł
Pokaż artykuł
Korekta rozkładu już w tę niedzielę. Koleje Dolnośląskie wracają z wagonem rowerowym
12 marca wchodzi korekta rozkładu jazdy, podczas której powróci m.in. wagon rowerowy! Na wycieczkę do czeskiego Adršpach będziemy mogli wybrać się już w czerwcu.
Dworzec "Warszawa Centralna" (remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
Dworzec "Warszawa Centralna" (remont)
Warszawa, Wola
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacjaartykuł
Pokaż artykuł
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacja
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największa jak do tej pory inwestycja Sika w Polsce wzmocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.
[dolnośląskie] Pod Wrocławiem powstanie największa w Europie fabryka katalizatorów BASFartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Pod Wrocławiem powstanie największa w Europie fabryka katalizatorów BASF
Światowy lider w produkcji katalizatorów samochodowych jeszcze w tym roku zacznie budować w Środzie...
REKLAMA